Kılıçoğlu Mikrokil Kiremit Kılıçoğlu Mikrokil Kiremit
Kılıçoğlu Mikrokil Logo

Mikrokil teknolojisiyle üretilen
Mükemmel Kiremitler

Mikrokil
teknolojisiyle üretilen
Mükemmel Kiremitler

Mikrokil Teknolojisi ile daha yoğun kil hammaddesi. Daha sağlam kiremit. Pürüzsüz yüzeyle estetik görünüm. Su geçirmez özellik. Uzun ömürlü, dayanıklı çatılar. Kiremitte Mikrokil teknolojisi farkıyla Kılıçoğlu, Türkiye'nin en sağlam kiremidi.

MÜKEMMEL KİREMİT
MÜKEMMEL ÇATI

Kılıçoğlu Mikrokil Kiremit
Kılıçoğlu Mikrokil Kiremit
Kılıçoğlu Mikrokil Kiremit
Kılıçoğlu Mikrokil Kiremit
Kılıçoğlu Mikrokil Kiremit
Kılıçoğlu Mükemmel Çatı

Mikrokil Teknolojisi Farkı

Türkiye'de sadece Kılıçoğlu tesislerinde kullanılan Mikrokil Teknolojisi ile kiremit hammaddesi olan kil, 500 mikronun altında öğütülerek üretime hazırlanır. Böylece kiremitler daha sağlam, çatılar daha dayanıklı olur.
İşte bu yüzden Kılıçoğlu;
Mükemmel Kiremit, Mükemmel Çatı.

Kılıçoğlu Mikrokil Kiremit Özellikleri

500 mikronun altında özel mikronize teknolojisi ile
ekstra sağlamlık

350 kgf'un üzerine çıkabilen eğilme mukavemeti ile
yüksek dayanıklılık

Standartların üzerinde
su geçirmezlik

Mikronize edilmiş hammadde sayesinde
kireç partikülleri görülmez

Kılıçoğlu Mikrokil Kiremit

Pürüzsüz yüzeyle
gelen estetik

Mikrokil Teknolojisi kiremidin pürüzsüz bir yüzeye sahip olmasını sağlar. Aynı zamanda pürüzsüz yüzey toz ve kir gibi dış etkenlerin kiremit yüzeyinde tutunmasını zorlaştırır.

Sağlamlıktan gelen
uzun ömürlü kullanım

Mükemmel kiremit, yıllar boyunca çatıdaki kar yükü ve insan yükü gibi etkenlere karşı dayanıklı olmalı. Mikrokil Teknolojisi ile öğütülen kil hammaddesi daha yoğun bir hale getirilir ve kiremidin mukavemeti arttırılır.

TS EN-1304 Kiremit Standardında belirtilen TS EN-538 eğilme mukavemeti testine göre bir kiremidin 120 kgf dayanıma sahip olması gerekir. Çatıdaki yüklere karşı gerekli olan bu rakam çoğu zaman yeterli gelmez. Pek çok kiremit, çatıda yürüyen ustaların ağırlığıyla bile kırılır. Oysa doğru mesnetlenmiş sağlam bir kiremit, kesinlikle deforme olmaz, kırılmaz. Kılıçoğlu Kiremitleri, kiremit tipine göre 350 kgf’un üzerine çıkabilen eğilme mukavemetleriyle EN-1304 Avrupa kiremit standardına göre ortalama 2.5 kat daha yüksek mukavemete sahip.

Kılıçoğlu Mikrokil Kiremit
Kılıçoğlu Mikrokil Kiremit

Su sızdırmazlıkla
gelen konfor

Mikrokil teknolojisi ile daha yoğun kıvama gelen kil hammaddesi sayesinde, Kılıçoğlu kiremitleri standartların çok üzerinde su geçirmezlik özelliğine sahiptir. Mükemmel kiremidin, çatıdaki suyu alt katmanlara iletmemesi gerekir.

TS EN 1304 Kiremit standardında belirtilen sızdırmazlık testine göre bir kiremit, 20 saat ve üstünde su sızdırmazlığa sahipse Sınıf I kiremididir. Kılıçoğlu kiremitleri ise, Sınıf I kiremitlerinin çok ötesinde su geçirmezlik özelliğine sahiptir.

Kılıçoğlu Mikrokil Kiremit

Kireç patlatmayan yüzey

Türkiye'deki tüm kil hammaddelerinde yoğun bir şekilde kireç bulunur. Mikrokil teknolojisi, kireç partiküllerinin yüzeye çıkarak hem estetik hem dayanım açısından sorun çıkarmalarını önler.

Kılıçoğlu Mikrokil Kiremit

MÜKEMMEL KİREMİT,
YÜKSEK TEKNOLOJİDE ÜRETİLİR

Kılıçoğlu, Türkiye'nin en büyük ve modern üretim tesisine sahip olmasının yanı sıra dünyanın da sayılı kiremit üretim tesislerinden biri. Kılıçoğlu kalitesinin altında yatan en önemli faktörlerden biri; kullanılan yüksek teknoloji. Alman ve İtalyan teknolojilerinin, Kılıçoğlu'nun sektördeki asırlık bilgi ve tecrübesiyle birleşmesi, Kılıçoğlu'nu Türkiye'nin en modern kiremit üretim tesisi yapan bir ayrıcalık. Çünkü sektörde rakipsiz olmanın formülü, geçmişten gelen deneyimi geleceğin en ileri teknolojileriyle bir araya getirmekte saklı.

Kılıçoğlu Kiremit Fabrikası