Kalite

Kılıçoğlu üretimi ileri teknoloji ve know how kullanımı ile sürekli kendini aşarken, almış olduğu kalite belgeleriyle de Kılıçoğlu kalitesi Türkiye'de ve birçok ülkede tescillenmiştir. Standart kalite değerlerinin her zaman çok üstünde ürün özelliklerini müşterilerine sunmak, Kılıçoğlu'nu 1927 yılından günümüze kiremit konusunda lider marka haline getirmiş ve markası ile aranan tek kiremit olma özelliğine kavuşturmuştur..

Türkiye'de Türk Standartları Enstitüsünün kurulmasıyla Kılıçoğlu sektörde TSE çalışmalarında aktif olarak rol almış ve bu standardı 1982 yılında ilk alarak lider kuruluş olmuştur. Bu alanda gelişimi sürekli kendine felsefe edinen Kılıçoğlu, yürürlükte olan mevcut kiremit standartlarına katkıda bulunarak TSE-562 Tip-K standardının geliştirilmesinde de öncülük etmiştir. Bu standardı Akdeniz kiremitlerine uygulayan Kılıçoğlu, ürününü dünya pazarına kalitesi ile kabul ettirmiştir.

Kılıçoğlu Kiremit Kalite

Türkiye'deki kalite çalışmalarının ardından 1992 yılında Almanya'nın MPA LGA standart belgesini alarak Avrupa standartlarına uygun üretim yaptığını bir kez daha kanıtlamıştır. Kılıçoğlu'nun amacı müşteri memnuniyetini en yüksek seviyeye çıkarmak ve sürekli iyileştirme ile Toplam Kalite Yönetim Sistemini uygulamaktır. Geçtiğimiz yıllarda Miami Dade Quality tarafından verilen belgeyi de alarak testlerden başarıyla geçen Kılıçoğlu ABD ihracatını gerçekleştirmiştir.

Kılıçoğlu TS EN 1304 Çatı Kiremitleri Standardının ortaya konulduğu günden bu yana bu şartlara uygun olarak üretim yapmaktadır. Kılıçoğlu ürünleri standardın istediği koşulları fazlasıyla karşılamaktadır. TS EN 1304 standardında yapılan revizyon ile kiremitte CE işareti bulundurulması zorunlu hale gelmiştir. Ürünlerin AB'nin ilgili direktiflerine uygun olduğunu gösteren birlik işareti CE Kılıçoğlu ürünlerinde bulunmaktadır.

Kılıçoğlu, ürünlerini 'Orijinal Kil Kiremit Sertifikası' ile belgelemekte ve bir ömür boyu hizmet kalitesini müşterilerine sunmaktadır.

Kalite Belgelerimizi Görmek İçin Tıklayın

Kılıçoğlu Kiremit Kalite Belgesi