İzoçatı Mineral Yün Yalıtım Sistemi

Çatıda yangına dayanıklı ısı ve su yalıtım sistemi özellikleri

İzoçatı mineral Yün , mineral yün esaslı, tozuması çok az, su itici, yanmaz çatı mertek üstü yalıtım levhasıdır.

İzoçatı Mineral Yün, yanmazlık, su iticilik, difüzyona açıklık, esneklik, yüksek ısı yalıtım performansı ve ses yalıtımı gibi özellikleri ile ile karakterize edilir.

  • Yangına Karşı Dayanıklı Isı ve Su Yalıtım Sistemi
  • Nefes Alan Su ve Isı Yalıtım Sistemi
  • Ses Yalıtımına Destek Sağlar
  • Uzun Ömürlü Çözümler Sağlar
Kılıçoğlu İzoçatı

İzoçatı Mineral Yün

Üstünlükleri

Eğimli çatılarda mertek üstü yalıtım uygulamaları için özel tasarlanmış ürün, ısı ve ses yalıtımı sağlamanın yanında yangına tepki sınıflandırmasında da A1 sınıfındadır. Esnekliği sayesinde çok daha kolay uygulanır, işçilikten ve zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Su itici özellik gösterir ve tozuması çok düşüktür. Su buharı difüzyon direnci yaklaşık olarak hava ile eşdeğerdedir.

Teknik Özellikler

Boyutları : 60x120cm
Isı İletim Kat Sayısı : 0.035 W/mK
Su Buharı Difüzyon Direnci : 1
Yangın Sınıfı : E
Kısa Süreli Su Emme Değeri : ≤ 1 Kg/ m²
Uzun Süreli Su Emme Değeri : ≤ 3 Kg/ m²

YANMAZ

İzoçatı Mineral Plus en yüksek yangın karşı direnç sınıfına sahiptir.( A1 sınıfı (EN 13501-1) ) Çatılardaki yangın tehlikesine karşı üstün nitelikleri ile ideal bir ürün olan İzoçatı Mineral Plus ürünü yangın güvenliğinizi sağlar.

ISI YALITIMI

Kendi sınıfının en üst düzeyde lamda değerine sahip ürünlerden biridir. (0,035-0,036) Isı yalıtım özellikleri ile yüksek yalıtım özelliği ile enerjinin bina içerisinde kalmasını sağlarken, özellikle çatı altında yaşam alanı olan binalarda çatı altındaki yaşamının konforunu sağlar.

SES YALITIMI

Eğimli çatılarda uluslar arası ses yalıtımı endeksine uygun üretilen üretilmiştir. Ses yalıtım özelliği ile yaşam alanını daha sessiz ve dingin hale getirerek size çok daha huzurlu bir ortam sunar.

NEM VE SUYA KARŞI DAYANIMI ARTTIRILMIŞTIR.

Çatı için özel geliştirilmiş olmasını yansıtan bir diğer özellik su iticiliktir. Bu özellik çeşitli sebeplerden dolayı zamanla oluşabilecek nem ve su kaynaklı, yüzeysel deformasyonu önleyerek bünyesel dayanımı arttırıp, uzun ömürlü olmasını sağlar.

NEFES ALIR

Lifli yapısının sağladığı buhar geçirgen olup , çatının nefes almasına katkı veren bir üründür.

ÇEVRECİ BİR ÜRÜNDÜR

Ecose teknolojisine sahip çevreci bir üründür. Doğaya saygılı üretime sahiptir, geleneksel üretim yöntemlerine göre % 70 oranında bağlayıcı madde enerji ihtiyacını düşürür. Geri dönüşüm malzemelerini kullanır, sağlığa zararlı formaldeyid malzemesini içermez. Bu özellikleriyle doğaya ve insana zarar vermez.

Kılıçoğlu İzoçatı
Kılıçoğlu Çatıser

Çatıser 125

Üstünlükleri

Çatıser, çatı kaplama malzemesinin altına serilen bir su yalıtım malzemesidir. Çatıserin görevi, çatının dış koşulları n etkisi ile maruz kalacağı suyun çatının üst yüzeyinden iç mekana geçmesini engellerken çatının nefes almasını sağlamaktır.

Teknik Özellikler

Boyutları : 1,5 x 50 m.
Birim : Metrekare
Ambalaj : 75 m²
Su Buharı Geçirgenliği : 0,02 - 0,01 / +0,04m
Birim Alan Kütleleri : 130g/m² - 10/+20%
Kılıçoğlu Çatıser

Su Geçirmez Çatıser özel yapısıyla dış koşullardan gelen suyun çatının altına geçmesini engeller.
Kılıçoğlu Çatıser

Nefes Alır Yüksek Performanslı difüzyon membranı olması özelliği ile çatı altında oluşan buharı dışarı vererek çatının nefes almasını ve uzun ömürlü olmasını sağlar.
Kılıçoğlu Sistem Çıtası

Sistem Çıtası

Üstünlükleri

Sisteme özel tasarlanmış ahşap çıtadır.

Teknik Özellikler

Boyutları : 4,5 x 6,5 cm.
Kılıçoğlu Sistem Çıtası Kılıçoğlu Sistem Çıtası

İzoçatı Mineral Yün Yalıtım Sistemi Uygulama Şekli

Kılıçoğlu İzoçatı Uygulama Şekli
  • 1- İzoçatı Mineral Yün eğimli çatılarda çatı kaplama tahtası üzerine, ölçüleri sistem için özel dizayn edilmiş Kılıçoğlu sistem çıtaları ile dikey çıtalama yapılarak kullanılır.
  • 2- Her bir sistem çıtasının 60cm’de bir uygulanması gerekmektedir. Dikey çıtalarının arasına İzoçatı mineral yün uygulaması yapılır.
  • 3- İzoçatı Mineral Yün uygulandıktan sonra Kılıçoğlu Çatıser ile torbalama yapılarak su yalıtımı yapılması gereklidir. Bu noktada özel ölçülü sistem çıtaları su akışının kesilmeden devamını sağlarken aynı zamanda havalandırma boşluğu oluşturarak sistemin önemli bir unsurunu oluşturur.
  • 4- Çatıser uygulamasının ardından kiremit çıtası uygulaması yapılarak işleme devam edilir.
Kılıçoğlu İzoçatı Uygulama Şekli