Kılıçoğlu Havalandırma Elemanları

Diğer Çatı Çözümleri

Havalandırma Elemanları

Kılıçoğlu’nun havalandırma çözümleri universal havalandırma elemanları tüm kiremitlerle uyumlu şekilde uygulanabilmektedir.

Fonksiyonel olduğu kadar estetik olan tasarımları ve kiremit ile uyumlu renkleri sayesinde çatıda kiremitlerle bütünlük sağlamaktadır.

Eteklik tabanının ondüleli olması sayesinde tüm kiremitlerle uyumlu bir şekilde kilitlenmesine imkan verirken özel etekliği ile tam sızdırmazlık sağlanmaktadır.

30.000 mm havalandırma alanı sağlayan Kılıçoğlu Havalandırma Elemanı, hem kiremidin alt yüzeyinde havalandırılan bir hava tabakası, hem de istenildiği takdirde binadan yükselen havalandırma bacalarının bağlanmasına imkan verirken, 100 mm’lik hava borularına yumuşak PVC hortumu ve adaptörü ile bağlanabilmektedir.

Ters rüzgarlarda yağmura karşı güvenliği, rüzgar testinden başarı ile geçerek kanıtlanmıştır.

Kuş, fare ve büyük böceklerin çatıya girmesini engelleyecek şekilde tasarlanan Kılıçoğlu Universal Havalandırma Elemanı sert ve yumuşak PVC alüminyum ağdan imal edilmiş bir malzemedir.

%30 eğimden itibaren tüm kiremit çatılarda kullanılabilmektedir. 2 farklı çeşitte üretilen Havalandırma Elemanları çatınızda uzun ömürlü ve sağlıklı havalandırma sağlar.

Saçak Havalandırma Tarağı

Çatı ömrünü uzatmak için kiremidin alt kısmının mutlak havalandırılması gerekmektedir. Çatı ömrünün uzun olması için saçak hattından giren hava akımı mahya hattından çıkarak kiremidin altında hava sirkülasyonunun oluşmasını sağlamalıdır.

Kılıçoğlu Saçak Havalandırma Tarağı, yoğuşma oluşmasını engellerken, hem su yalıtımı açısından hem de çatı ömrü açısından çok önemli avantajlar sağlamaktadır.

Kılıçoğlu Saçak Havalandırma Tarağı, çatının havalandırılması dışında da avantajlar sağlayan bir çatı sistemi elemanıdır. Özellikle de şekilli kiremitlerde kuş ve çeşitli kemirgenlerin çatı altına girme riskini ortadan kaldırır.

İlk sıra kiremitlerinin yükseltilmesini ve diğer kiremitler ile aynı düzleme ulaşmasını, daha başka bir açıklama ile ilk sıra kiremitlerinin yükseltilmesi için çıta kullanılması gerekliliğini ortadan kaldırır.

Kılıçoğlu Saçak Havalandırma Tarağı

Teknik Özellikler

Saçak Havalandırma Tarağı : 0.07 x 1 m
Saçak Havalandırma Tarağı : metre

Alaturka İlk Kanca

Alaturka İlk Kanca elemanı Alaturka kiremitlerinin uygulamasında ilk sıra kiremide uygulanarak kiremitlerin kaymasını engeller. Elektrostatik fırın boyalı sac malzemeden uzun ömürlü bir detay elamanıdır.

Kılıçoğlu Alaturka İlk Kanca

Teknik Özellikler

Boyutları : 49 cm

Cam Kiremit

Cam Kiremit Kılıçoğlu Akdeniz Kiremit ile uyumlu bir kiremittir. Yapılarda merdiven boşluğu, hol gibi alanların aydınlatılmasında kullanılan inovatif bir üründür.

Kılıçoğlu Cam Kiremit

Teknik Özellikler

Kullanım : 15 adet/m2
Ölçü : 23x41 cm
Ağırlık : 3600 gr

Alaturka Kiremit Kancası

Alaturka Kiremit Kancası, alaturka kiremitlerin uygulamasında kullanılan kiremitlerin düzgün durmasını sağlarken kaymasını engelleyen bir üründür. Elektrostatik fırın boyalı sac malzemeden uzun ömürlü bir detay elamanıdır.

Kılıçoğlu Alaturka Kiremit Kancası

Teknik Özellikler

Boyutları : 1,2x8 cm

Kuş Kovar

Çatılarda kuşların konmasının istenmediği alanlarda kullanılan, polikarbon taban ve paslanmaz çelik telli elastik yapılı, uzun ömürlü bir üründür.

Kılıçoğlu Kuş Kovar

Teknik Özellikler

Boyutları : 33 cm

Teknobant

İç ve dış ortamlarda çatı kaplaması altındaki su yalıtımlarının ve buhar dengeleyici örtülerin pürüzlü yüzeylerce (baca, duvar ve planya çekilmemiş ahşap) veya çıplak, kaygan ve pütürlü yüzeylere yapıştırma işlevinde kullanılır.

Ilık ve nemli ortamlarda işlevini korur.

Saçak ve yağmur olduğu bölgesinde ayrıca düşük eğimli çatılarda su yalıtımı ile kiremit tespit çıtalarının arasında sıkıştırıcı özelliği sayesinde montaj macunu olarak kullanılır.

Kılıçoğlu Teknobant

Teknik Özellikler

Boyutları : 20mm x 25 mt. ( rulo )