Çatı Malzemeleri

‘Mükemmel Çatı’ yıllar içinde sorun yaratmayan, sağlıklı, uzun ömürlü çatıdır. Çatının sorun yaratmaması ve uzun ömürlü olması için; havalandırması yapılmış, ısı ve su izolasyonu olan, iklim şartlarına dayanıklı, yangın dayanımı olması gibi özelliklerin tümünü bir arada barındırması gerekir.

Kılıçoğlu Çatı Malzemeleri

Çatı Kaplama

Mükemmel bir çatı ‘Mükemmel Kiremitlere’ ihtiyaç duyduğu gibi yüksek kaliteli çatı sistem ürünleri ve tamamlayıcı ürünlere de ihtiyaç duyar. Ürün kalitesinin yanında çatı detaylarında oluşabilecek problemleri de düşünen Kılıçoğlu çatıdaki baca dibi, mahya altı, ve kiremit altı gibi detay çözümlerinde de sunduğu ürünlerle fark yaratmaktadır.

Çatının havalandırmasının yapılması uzun ömürlü olması ve doğal ısı izolasyonu için çok önemlidir. Kılıçoğlu çatılarının inşasında kullanılan çıtaların ızgara şeklinde birbiri üstüne çakılması ile kiremidin altında havalandırma alanı oluşturması sağlanır. Kılıçoğlu ürün gamında çatı yapımında kullanılan çıtalar da uygun ebat ve yüksek kalitede kullanıcılarına sunulmaktadır.

Çatı Sistemleri

Kılıçoğlu çatıları kullanılan izolasyon malzemeleri sayesinde mükemmel ısı ve su yalıtımına sahiptirler. Kullanıcılara farklı alternatifte su ve ısı yalıtım malzemeleri sunulmaktadır. Kılıçoğlu su ve ısı yalıtım malzemelerinin uygulanması pratik ve kolaydır. Mükemmel çatı ısı ve su yalıtımının yanında ses yalıtımını da sağlamalıdır. Çatılara uygulanan malzemeler yağmur, dolu gibi darbe kaynaklı gürültülere karşı ses iletici özellikte olmamalıdır. Kılıçoğlu kiremitleri pişmiş kilden yapılmış özellikleri sayesinde ses yalıtımını en üst düzeyde sağlamaktadır.

Yapıların sert iklim koşullarına en çok maruz kalan bölümleri çatılarıdır. Kılıçoğlu çatıları pişmiş kilden yapılan kiremitleri sayesinde sert iklim koşullarına karşı dayanıklılık göstermektedir. Sert rüzgar, dolu darbesi ve kar yüküne karşı mükemmel çatılar uzun yıllar dayanıklılık gösterir. Kılıçoğlu çatıları yangına karşı da dayanıklıdır öyle ki yangına maruz kalan bir yapının kiremitleri tekrar güvenle kullanılabilir.

Mükemmel Çatılar tüm bu özelliklerin yanında mimari ve estetik bakımdan da görsel tamamlayıcı olmalıdır. Kılıçoğlu’ nun alternatif kiremit çeşitleri doğal kırmızı rengi ve döşendiğinde ortaya çıkan üç boyutlu dokusu sayesinde yapıların estetiğini tamamlamaktadır. Doğal kırmızı rengini uzun yıllar koruyan Kılıçoğlu kiremitleri her türlü iklim koşuluna karşı renk dayanımına sahiptir.

Çatı Yapımı

Mükemmel çatı için kullanılan ürünler kadar uygulama işçiliği de önemlidir. Kılıçoğlu’nun çatı teknolojileri markası Megaron uzman bayileri aracılığı ile müşterilerine uygulama desteği ve anahtar teslim çatı hizmeti sunmaktadır.